Karinių naujienų svetainė Ginklai.net

Paieška


Grįžti

MOAB - Visų bombų motina

Parašė:
2003.05.05 00:00

   

Visais laikas buvo kuriami ginklai, kurias būtų galimasunaikinti kuo daugiau priešo pajėgų, pačiai puolančiąjai pusei nepatiriant nuostuolių.Pirmieji tokį ginklą išbandė vokiečiai pirmojo pasaulinio karo metu, panaudodami gyvybeimirtinas dujas. Antrojo pasaulinio karo pabaigoje, JAV ant Japonjos numetė dvi atomines bombas,ginklus, kurie visam laikui pakeitė karo pobūdį. Tačiau pasaulyje nevyskatant labai dideliemskarams, branduoliniai, cheminiai, ar bakterialoginiai ginklai tapo “per daug galingi“. Be tošių ginklų panaudojimą varžė įvairūs nusiginklavimo projektai, šaltojo karo metu inicijuotiJTO. JAV viena pirmųjų pradėjo gaminti ypač galingas nebranduolines bombas. Šių bombų galiąjau galėjo pajusti Irako ir Talibų kovotojai operacijų “DESERT STORM“ ir “ENDURINGFREEDOM“ metu. Tada buvo naudojama to meto galingiausia nebranduolinė bomba "Daisy Cutter".Besiruošdamos antrąjai karinei invazijai į Iraką, JAV išbandė naują nebranduolinę bombą,kuri tapo galingiausiu šios rūšies ginklu. Daug ką pasako ir neoficialus šios bombospavadinimas: MOAB (Massive Ordnance Air Blast) – visų bombų motina.

MOAB buvo pradėta kurti praeitais metais.

Bombos galingumas prilygsta 8200 kg trotilo, "Daisy Cutter" galingumas buvo 6800 kg trotilo.Ši bomba bus naudojama prieš pėstininkus, bunkerius bei požeminius taikinius.

Ekspertai mano, kad bomba tokiu metu buvo išbandyta siekiant parodyti Irakui savo karinęgalią bei įbauginti Irako ginkluotąsias pajėgas. JAV armijos strategai planavo, kad išsigandęgalimo šios bombios panaudojimo Irako kareiviai patys paisiduos. Pasak pentagono vadovo, DonaldoRumsveldo, ši bomba turi netiek padaryti daug nuostolių, kaip psichologiškai paveiktipriešininką.

Ši bomba yra transportuojama ir numeta iš C-130 lėktuvo. MOAB turi parašiutą, tačiaunutaikoma yra GPS sistema. Kaip ir dauguma tokio tipo bombų, ji turi sparnus ir “pelekus“. JAVkarinės oro pajėgos (USAF) nesako kaip dažnai ši bomba gali būti naudojamą Irake ir arapskritai bus naudojama. Gynybos analistas John Pike mano, kad bomba bus naudojama prieš Irakorespblikinę gvardiją bei Saddamo rezidencijas įrengtas po žeme. Pentagonas paskelbė, kad šibomba po sprogimo nekelia jokio pavojaus, kaip branduolinė bomba savo radiacija.

Komentarai

Parašė: Zaliukas 2013-09-02 03:22:42
Massive
Ordinance
Air
Burst

Norėdami parašyti komentarą, jūs turite prisijungti.