Karinių naujienų svetainė Ginklai.net

Paieška


Grįžti

Peilių mėtymo technika.

Parašė:
2005.02.19 00:00

   

Savo tarnybos kariuomenėje metu susidomėjau peiliomėtymo technika. Informacijos apie peilių mėtymą buvo labai mažai, tiksliau jos nebuvo išvis.

Nors į kareivių apmokymo programą buvo įtrauktas automato AK durklo mėtymas, pratybos,dažniausiai, pasibaigdavo šio prietaiso nepataisomu sugadinimu. Užgrūdintas durklo plienas,nepataikius į taikinį, arba įlekiant į jį netinkamu kampu lūždavo. Ir nors tuometinis karinismokymo principas – įsakyta ir taškas gebėdavo net zuikį išmokyti rūkyti su laiku,nežiūrint į visas fiz. instruktoriaus pastangas mes įsitikinome, kad mėtyti šį durklą įpriešą - beprasmiška.

Bandymų ir klaidų metodu pradėjome ieškoti tinkamesnės priemonės mėtymui. Holivudasišreklamavo mums ninzių pamėgtą ginklą mėtymui žvaigždutes-suriken, tačiau mieliau sielaivis dėl to liko peilis.

Šiandien, kai informacijos apie viską be galo daug, keista, kad jos ieško vis mažiaužmonių. Gal būt, tai galima paaiškinti tuo, kad informacijos nebuvimas anais laikais suteikdavošiokios – tokios egzotikos jai , ir skatindavo patį domėjimąsi.

Mėtyti peilius galima išmokti ir pačiam, taip sakant “namų sąlygomis”, būtų tiklaiko ir noro. Norintys įvaldyti šią techniką padės žemiau išdėstyti patarimai.

Distancija ir vieta.

Realiai peilis metamas iš 4-8 žingsnių distancijos. Vietą treniruotėms reikėtų parinktiatsižvelgiant į tai, pirmą laiką ne tik įsmeigti peilį, bet ir pataikyti juo į taikinį bussunkoka, todėl vertėtų pasirūpinti minkšta ( gumine) danga aplink ir už peilio mėtymo objekto( taikinio), tam, kad peilis po netikslaus sviedimo nesidaužytų į tvirtus paviršius irnesigadintų.

Taikinys.

Pradžiai, besimokinant mesti peilius patartina turėti taikinį iš lengvai praduriamosmedžiagos, pavyzdžiui penoplasto plokštės. Mes, savo mokykloje šiems tikslams naudojam1000X1000mm. Penoplasto lapą, kurio storis 10mm. Jį jūs galite visai nebrangiai įsigytistatybinių medžiagų parduotuvėje. Tam, kad penoplastas nuo smūgių per daug nebyrėtų irnelūžtų visą paviršių apvyniojame lipnia juosta ( skotčų).

Peiliai

Susipažinimui su mėtymo subtilybėm patartina naudoti ne peilius mėtymui, bet 0,5mm diametrobei 200mm ilgio statybinius vinis. Jie kainuoja nedaug, jų negaila prarasti sulanksčius, arišmėčius per toli ( pvz. dirbant lauke). Vinių mėtymo technika mažai kuo pradinėje stadijojeskiriasi nuo peilio mėtymo, todėl pradžiai jų tikrai pakaks.

Bedirbdami, nebijokit eksperimentuoti ir pridaryti klaidų.

Tam, kad išmokti mesti peilį reikia pajusti jo skrydį. O tai pasiekiama tik treniruotėje,klystant ir analizuojant klaidas. 30 –40 minučių sąžiningo kasdienio darbo neprivers jūsųilgai laukti laukiamo rezultato.

Šaltinis: www.drakonas.org

Komentarai


Komentarų nėra


Norėdami parašyti komentarą, jūs turite prisijungti.