Karinių naujienų svetainė Ginklai.net

Paieška


Grįžti

Šiaurės Korėja sutinka stabdyti branduolinę programą

Parašė:
2012.02.29 21:06

Jungtinės Valstijos trečiadienį pranešė, kad Šiaurės Korėja sutinka sustabdyti savo branduolinę programą ir vėl įsileisti Jungtinių Tautų (JT) inspektorius.

Šis komunistinės valstybės žingsnis yra gana netikėtas po ilgamečio jos lyderio Kim Jong Ilo (Kim Čen Iro) mirties praėjusių metų pabaigoje.

Sveikindama tokią pažangą JAV prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) administracija pareiškė, kad pradės vykdyti ilgai atidėliotą humanitarės pagalbos planą, pagal kurį paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje badą patyrusiai valstybei numatoma pristatyti 240 tūkst. tonų maisto.

Tačiau daugelis skeptiškai vertina šį susitarimą, kuris buvo pasiektas po praėjusios savaitės derybų Pekine, nes Šiaurės Korėja anksčiau jau yra žadėjusi nutraukti savo branduolinę programą, tačiau, padidėjus įtampai, šių pažadų atsisakydavo.

„Jungtinės Valstijos tebėra giliai susirūpinusios dėl Šiaurės Korėjos elgesio daugelyje sričių, tačiau šios dienos pranešimas rodo svarbią, nors ir ribotą, pažangą kai kuriose iš jų“, - sakoma Valstybės departamento atstovės spaudai Victorios Nuland (Viktorijos Niuland) pranešime.

Pasak V.Nuland, Šiaurės Korėja, kuri jau yra atlikusi dviejų branduolinių ginklų bandymus, sutinka, kad Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) inspektoriai sugrįžtų į pagrindinį Jongbjono branduolinį kompleksą.

Šiaurės Korėja sutinka „laikytis moratoriumo dėl didelio nuotolio raketų paleidimų, branduolinių bandymų ir branduolinės veiklos Jongbjone, įskaitant urano sodrinimą“, informavo atstovė.

Šį susitarimą pavyko pasiekti, nepaisant pirminių JAV abejonių, ar po ilgamečio vadovo mirties gruodį jo įpėdiniu tapęs sūnus Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) galės priimti tokius svarbius sprendimus.

TATENA inspektoriai iš Šiaurės Korėjos išvyko 2009 metais, Pchenjanui apkaltinus B.Obamos administraciją priešiškumu ir atsisakius ankstesnio šešiašalio nutarimo dėl branduolinės programos nutraukimo.

 

 

 

Karinio Antikvariato Parduotuvė    www.MilitaryShop.lt

Šaltinis: www.alfa.lt

Komentarai


Komentarų nėra


Norėdami parašyti komentarą, jūs turite prisijungti.