Karinių naujienų svetainė Ginklai.net

Paieška


Grįžti

Vyksta Sausumos pajėgų žvalgų pratybos „Žvalgo akis 14“

Parašė:
2014.06.18 10:00

Vyksta Sausumos pajėgų žvalgų pratybos „Žvalgo akis 14“

 

Birželio 16 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone, Kazlų Rūdos sav., prasidėjo penkias paras truksiančios Sausumos pajėgų žvalgybos padalinių lauko pratybos „Žvalgo akis‘14“.

 

Pratybose, kurias organizuoja Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centras, dalyvauja daugiau nei 150 karių iš Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir kitų Sausumos pajėgų padalinių, taip pat taip pat žvalgai iš visų Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių.

 

Tradiciškai pirmąjį metų pusmetį organizuojamose žvalgų pratybose lavinami žvalgų individualūs įgūdžiai, sudaromos sąlygos skirtingų padalinių žvalgams keistis turima patirtimi ir žiniomis.

 

Pasak sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro instruktorių, pratybose bus tobulinami įvairūs įgūdžiai, reikalingi vykdant žvalgybos užduotis: nepastebimai vandeniu patekti į nustatytą rajoną, ne prasčiau už gerai parengtus ryšininkus mokėti naudotis įvairia ryšio įranga, gebėti veikti artimo kontakto su priešu metu ir kautis su priešu, pranokstančiu juos skaičiumi ir technika, taip pat veikti užminuotoje teritorijoje, atpažinti priešininko karinę techniką ir kt.

 

Pagrindinė kariniam vienetui priskirtų žvalgų užduotis – rinkti ir perduoti vadovybei informaciją apie priešo pajėgas.

 

Sausumos pajėgų žvalgybos padalinių lauko pratyboms „Žvalgo akis‘14“ vadovauja Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro viršininkas pulkininkas leitenantas Aleksiejus Gaiževskis.

 


Vienintelis Lietuvoje Interaktyvus Kariauk Tiras

 

 

Šaltinis: http://www.kam.lt

Komentarai


Komentarų nėra


Norėdami parašyti komentarą, jūs turite prisijungti.