Karinių naujienų svetainė Ginklai.net

Paieška


Grįžti

Įrengta speciali vieta mūšio mieste mokymams

Parašė:
2014.11.03 14:37

Įrengta speciali vieta mūšio mieste mokymams

Lietuvos kariai mūšio mieste įgūdžių nuo šiol galės treniruotis ir Lietuvos kariuomenės mokyklai priklausiančiame Brigados generolo Kazio Veverskio poligone Kazlų Rūdoje (Gulioniškės k., Kazlų Rūdos sav.). Nuo spalio pabaigos šiame poligone įrengta speciali mokymo vieta, kurioje įvairių Lietuvos kariuomenės padalinių  kariai galės  treniruotis veikti drauge mūšio mieste sąlygomis.   

„Iki šiol Lietuvos kariuomenėje nebuvo specialiai mūšiams mieste treniruotis pritaikytos infrastruktūros, o poligone Pabradėje dabar vykstantis  mūšio mieste infrastruktūros įrengimo projektas bus įgyvendintas dar ne taip greitai,  todėl nutarėme imtis iniciatyvos ir savo pajėgomis iš turimų priemonių įrengti mokymo vietą," - sakė Brg. gen. K. Veverskio poligono viršininkas kapitonas Kęstutis Čekavičius.  

Šioje vietoje  mūšio mieste kovos subtilybių vienu metu galės mokytis iki būrio dydžio  karinis vienetas (apie 30 karių).

Naujai įrengtą mokymo vietą sudaro po vieną trijų aukštų ir  vieno aukšto mūriniai pastatai, čia taip pat pastatyti šeši vieno aukšto, keturių kambarių mediniai nameliai. Jų išdėstymas ir  įrengimas buvo derinamas su Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos štabo specialistais, atsakingais už Lietuvos kariuomenės karinių vienetų aprūpinimą mokymo
objektais. 

„Tokios mokymo vietos Lietuvos kariuomenėje  šiandien ypač aktualios. Pastarųjų ginkluotų konfliktų patirtis rodo, kad pagrindiniai mūšiai vyksta apgyvendintose vietovėse, todėl  mūsų kariai neabejotinai turi būti pasirengę veikti tokiomis sąlygomis," -  teigia  Lietuvos kariuomenės mokyklos viršininkas pulkininkas  leitenantas  Stasys Paldūnas.  Jis pabrėžia, kad šios mokymo vietos Kazlų Rūdoje itin svarbios tiek vidurio, tiek ir vakarų Lietuvoje dislokuotiems kariniams vienetams.

Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje  taip pat pradėti mūšiui mieste karius rengti skirtos infrastuktūros kūrimo darbai. Ji, planuojama, užims  apie 10 ha. Ten bus atkurta tipinio Lietuvos miestelio aplinka ir jai būdingi objektai: gyvenamieji namai ir sodybos, parduotuvė, paštas, stotis, mokykla, maldos namai ir kiti statiniai. Būsimoji infrastruktūra bus naudojama ruošti karius tiek kolektyvinės gynybos, tiek ir tarptautinių operacijų užduotims. Kariams joje bus galima mokytis ne tik individualių įgūdžių, bet ir iki bataliono dydžio vienetų kolektyvinių užduočių.

Mūšio mieste infrastruktūrai Gen. S. Žukausko poligone įrengti iš viso numatyta skirti apie 15 mln. litų. Visą projektą buvo numatyta užbaigti 2017 metais, tačiau gavus papildomą finansavimą krašto apsaugai, jį planuojama užbaigti kiek anksčiau.

 

Vienintelis Lietuvoje Interaktyvus Kariauk Tiras

 

Šaltinis: http://www.kam.lt

Komentarai


Komentarų nėra


Norėdami parašyti komentarą, jūs turite prisijungti.