Karinių naujienų svetainė Ginklai.net

Paieška


Grįžti

M113 vairuotojo užduotis vykdę kariai sėkmingai baigė kursą

Parašė:
2014.12.03 15:15

M113 vairuotojo užduotis vykdę kariai sėkmingai baigė kursą

Lapkričio 28 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre (JLMC) baigėsi 3 savaites trūkęs Šarvuočio M113 vairuotojo kursas, kuriame JLMC ekspertams talkinę neetatiniai instruktoriai parengė 24 Sausumos pajėgų karius, gebančius gerai valdyti ir prižiūrėti šarvuotį M113.

Pagrindinis šio kurso tikslas - suteikti kurso klausytojui reikalingų žinių ir įgūdžių, kad jis suprastų šarvuočio sandarą ir eksploataciją, gebėtų jį vairuoti šviesiu ir tamsiu paros metu įvairiomis gamtinėmis sąlygomis bei atlikti šarvuočio kasdieninę techninę priežiūrą.

Šarvuočio M113 vairuotojo kursas organizuotas ir pravestas dviem etapais. Pirmojo etapo metu klausytojai susipažino su šarvuočiu M113, jo sandara bei pagrindiniais agregatais, mokėsi atlikti techninę priežiūrą bei paruošti šarvuotį vandens kliūties įveikimui. Po pirmojo etapo, patikrinus jau įgytas klausytojų žinias, buvo pereita prie antrojo etapo, kurio metu klausytojai mokėsi važiuoti, manevruoti ir stabdyti, atliko kompleksinį vairavimą kliūčių ruože, važiavo raižyta vietove šviesiu ir tamsiu paros metu.

Šarvuočio M113 vairuotojo kurso neetatinių instruktorių pastangų bei klausytojų ryžtingumo dėka, baigiamojo egzamino metu buvo pademonstruotas puikus pasirengimas vairuojant kovos techniką ir ja įveikiant bet kokias kliūtis.

„Man šis kursas buvo įdomus ir naudingas. Kurse įgytos teorinės bei praktinės žinios bus labai naudingos pratybų metu vairuojant šią transporto priemonę„ - sakė geriausiai kursą baigęs kurso klausytojas vyr. srž. Darius Rakutis (KMPB).

JLMC uždavinys - organizuoti ir vykdyti Sausumos pajėgų karių karinį mokymą, karinių vienetų taktinį kovinį rengimą, užtikrinti karinę ekspertizę manevro, karo inžinerijos, žvalgybos ir paramos ugnimi srityse.

 

Vienintelis Lietuvoje Interaktyvus Kariauk Tiras

Šaltinis: http://www.kam.lt

Komentarai


Komentarų nėra


Norėdami parašyti komentarą, jūs turite prisijungti.