Karinių naujienų svetainė Ginklai.net

Paieška


Grįžti

USS Nimitz atominis lėktuvnėšis

Parašė:
2003.03.29 00:00

   

USS Nimitz yra didžiausas ir brangiausias lėktuvnėšisžemėje. Galima teigti, kad tai yra kito JAV lėktunėšio USS Enterprise patobulinimas. Vieni išpakitimų buvo naujos katapultos ( C-13 ) kurios yra daug efektyvesnės už USS Enterprisenaudojamas C-0. Kuriant USS Nimitz buvo padidinta lėktuvų talpa ( padidėjo iki 86 lėktuvų ), padidinti reaktyvinių degalų bakai bei sumažinti atominai reaktoriai. USS Nimitz yra pavadintasgarsaus flotilės vado, admirolo Česterio W. Nimitzo (Chester W. NIMITZ ) vardu.

USS Nimitz kilis buvo pagamintas 1968 m. Birželio 22 diena. Buvo numatyta, kad tai bus patsdidžiausias kada nors pagamintas karo laivas. 1975 metais, gegužės 3 dieną, Norfolko jūrųbazėje, JAV prezidentui Geraldui Fordui atiteko garbė paskelbti, jog USS Nimitz yra baigtasstatyti ir bet kada gali išplaukti į jūrą. Lėktuvnėšio nuleidimo į jūrą atvyko stebėtiJAV ginybos sekretorius bei visi laivyno vadai. Kalbėdamas 20 000 žmonių miniai, prezidentassakė: " Kad ir kur USS Nimitz plauktų, visi jį matys kaip JAV jėgos ir ryžto simbolį. "

1976 m. Liepa USS Nimitz pirma kartą išplaukė į jūrą. Kartu su atominiais kreiseriais USSSouth Carolina ir USS California jis išplaukė į Viduržemio jūrą. Tai buvo pirmasis kartas kaiViduržemio jūroje buvo dislokuoti atominiai laivai. 1977 metais USS Nimitz gryžo į bazę. 1979metais, Iranas įkaitais paemė 56 JAV piliečius. Po keturių mėnesių USS Nimitz lėktunešyjebuvo pradėta operacija „Evening Light“ įkaitams išlaisvint. Tačiau ji žlugo kai kelisraigtasparniai nukrito Irano dykumoje.

USS Nimitz lėktunešyje būta ir incidentų. 1981m. Gegužės 25 dieną sudužobesileidžiantis EA-6B Prowler. Žuvo 14 įgulos narių, dar 45 buvo sužeisti. 1981 m. Rugpjūčio19 rytą du Libijos pilotai atidengė ugnį į ore buvusius 2 JAV naikintuvus, priklaususius USSNimitz, kuris tuo metu patruliavo netoli Libijos krantų. JAV pilotai atsakė ugnimi ir numušėabudu Libijos naikintuvus. Sekančią dieną pagrindinio Libijos laikraščio pirmoji antraštėbuvo „ USS Nimitz vs. Libya – 2:0.

1988 metais USS Nimitz buvo dislokuotas šalia Pietų Korėjos krantų, kad apsaugotų Seuloolimpinių žaidynių saugumą. Persijos įlankos karo metu USS Nimitz buvo dislokuotas Arabijosįlankoje.

1998 metais USS Nimitz lėktuvnešiui buvo pradėtas generalinis techninis patikrinimas. 2001metais USS Nimitz gryžo i savo flotilę o naujieji USS Nimitz namai tapo San Diego karinis jūrųuostas. Šiuo metu USS Nimitz dalyvauja karinėje kampanijoje prieš Irako rėžimą.

Keli įdomus faktai apie USS Nimitz:

• USS Nimitz lėktuvnešyje yra 18 aukštų.

• 8 generatorių pagaminamos 8000 kilovatų elektros energijos užtektų mažam miestuiaprūpinti elektra.

• USS Nimitz virėjai per dieną pagamina 18000-12000 patiekalų.

• USS Nimitz ypač rūpinamasi dantų priežiūra, jame dirba 5 dantistai.

• USS Nimitz inžinieriai per dieną išvalo 400 000 galonų geriamo vandens.


Techniniai duomenys
Varomoji jėga2 atominiai reaktoriai
Pagrindiniai varikliaiKeturi
SraigtaiKeturi
Kiekvieno sraigto mentysPenkios
Lėktuvų elevatoriaiKeturi
KatapultosKeturios
Lėktuvus stabdantys lynaiKeturi
Ilgis333 metrai
Pakilimo tako ilgis77 metrai
Pakilimo tako plotas18211 m2
Greitis31 mazgas
Kaina4,5 miliardai $
Lėktuvų talpa86
Laivo įgula3200 žmonės

Komentarai


Komentarų nėra


Norėdami parašyti komentarą, jūs turite prisijungti.