Karinių naujienų svetainė Ginklai.net

Paieška


Grįžti

Gruzijoje naktį išmontuotas Stalino paminklas (Video)

Parašė:
2010.06.27 22:48

 

Praėjusią naktį išmontuotas Gorio miesto centrinėje aikštėje stovėjęs Josifo Stalino paminklas. Gorio miesto merija agentūrai „Interfax“ pranešė, kad paminklas bus perkeltas į J.Stalino namo muziejaus teritoriją, esančią keli šimtai metrų nuo centrinės aikštės. Merijos atstovas pareiškė, kad centrinė aikštė bus pavadinta „2008 metų rugpjūtį kare su Rusija žuvusių didvyrių“ garbei. „Jiems pagerbti aikštėje bus pastatytas paminklas“, - pranešė merija.

„Stalinas buvo politinis nusikaltėlis, kuris prisidėjo prie Raudonosios armijos įsiveržimo į Gruziją 1921 metais ir po to sekusios okupacijos, kuri truko 70 metų“, - sakė N.Rurua žurnalistams penktadienį.

Pasak jo, būtent Stalinas etniniu pagrindu dalindamas teritorijas sukūrė „iškreiptas autonomijas“, kurios lig šiol kelia rūpesčių. Ministras priminė apie Stalino laikų represijas, kai buvo sunaikintas šalies elitas. Anot N.Rurua, paminklas Stalinui miesto centre šiais laikais yra nepaaiškinamas nesusipratimas. Kuriant naująjį memorialą galės dalyvauti ne tik Gruzijos skulptoriai, bet ir kitų šalių atstovai. Naujajame memoriale bus painėtas ir olandų žurnalistas, kuris žuvo Gorio centre per Rusijos aviacijos antskrydį. Gorio miesto centrinėje aikštėje stovėjęs J.Stalino paminklas buvo išmontuotas naktį iš ketvirtadienio į penktadienį. Šio miesto merija nurodė, kad paminklas bus perkeltas į J.Stalino namo muziejaus teritoriją, esančią keli šimtai metrų nuo centrinės aikštės. Merijos atstovas pareiškė, kad centrinė aikštė bus pavadinta „2008 metų rugpjūtį kare su Rusija žuvusių didvyrių“ garbei. „Jiems pagerbti aikštėje bus pastatytas paminklas“, - pranešė merija.

Bus pastatytas memorialas karo su Rusija aukoms

Gruzijos kultūros ministras Nikolozas Rurua penktadienį patvirtino, kad vietoje demontuoto paminklo sovietų vadui Josifui Stalinui Gorio miesto centre bus pastatytas memorialas, visiems Gruzijos piliečiams, žuvusiems per 2008 metų rugpjūčio konfliktą su Rusija.

Šaltinis: www.alfa.lt

Komentarai


Komentarų nėra


Norėdami parašyti komentarą, jūs turite prisijungti.