Karinių naujienų svetainė Ginklai.net

Paieška


Grįžti

Parengti 84 mm Carl-Gustaf universalios paskirties M2/M3 granatsvaidžio granatsvaidininkai

Parašė:
2014.05.15 15:11

Parengti 84 mm Carl-Gustaf universalios paskirties M2/M3 granatsvaidžio granatsvaidininkai

 

Sausumos pajėgų (SP) Juozo Lukšos mokymo centre (JLMC) vyko 84 mm Carl-Gustaf universalios paskirties granatsvaidžio granatsvaidininko kursas, kuriame SP padaliniams buvo parengta dar viena grupė granatsvaidininkų, gebančių efektyviai valdyti šį universalų ginklą.

 

Šio kurso metu kariai buvo mokomi efektyviai naikinti stacionarius ir judančius taikinius įvairiomis gamtinėmis bei meteorologinėmis sąlygomis, taip pat buvo ruošiami naudoti granatsvaidžius tankų, šarvuotos technikos, pėstininkų, esančių atvirame lauke ir už priedangų, naikinimui. Kurso metu buvo mokoma nustatyti atstumą iki taikinio ir parinkti amunicijos tipą pagal pageidaujamą poveikį.

 

Kursą baigė visi jame dalyvavę skirtingų SP padalinių kariai, kurių tarpe buvo ir viena granatsvaidininkė - j. eil. Augustė Gudaitė, šiuo metu tarnaujanti Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione. Pasiteiravus apie kursą, karė atsakė, kad pastarasis iš pradžių atrodė labai sunkus, reikalaujantis daug fizinių pastangų, bet vėliau prie krūvio priprato ir kursas jai patiko.

 

Pirmojoje kurso dalyje kariai buvo mokomi saugiai ir efektyviai naudoti 84 mm granatsvaidįCarl-Gustaf. Antrąją kurso savaitę vyko pradinio lygio kovinio šaudymo pratybos, kurių metu atliekami kovinio šaudymo pratimai naudojant granatsvaidžio adapterį 553B, bei aukštesniojo lygio kovinio šaudymo pratybos, kurių metu granatsvaidininkas naudoja ne tik granatsvaidį, bet ir automatinį šautuvą. Tokiu būdu karys mokomas ne tik naikinti taikinius granatsvaidžio, bet ir individualaus ginklo ugnimi.

 

Kurso metu pagrindinis dėmesys buvo sutelktas į praktines ir kovinio šaudymo pratybas bei veiksmų koordinavimą komandoje. Buvo siekiama maksimaliai efektyviai išnaudoti ginklo ir amunicijos technines bei taktines galimybes.

 

JLMC uždavinys - organizuoti ir vykdyti SP karių karinį mokymą, karinių vienetų taktinį kovinį rengimą, užtikrinti karinę ekspertizę manevro, karo inžinerijos, žvalgybos ir paramos ugnimi srityse.

 

 

Vienintelis Lietuvoje Interaktyvus Kariauk Tiras

 

 


Šaltinis: http://www.kam.lt

Komentarai


Komentarų nėra


Norėdami parašyti komentarą, jūs turite prisijungti.